Sdílet

Tweet

Tipy & Triky pro hru

Hrad

Centrem moci je hrad. Jeho postupné vylepšování je základním předpokladem pro postup ve hře. K dispozici má každý čtyři typy budov. A to civilní budovy určené především k rozšiřování populace poddaných. Do této kategorie patří např. příbytek, kamenolom, dřevorubec či farma. Do vojenských budov se řadí kasárna, obranná a obléhací dílna či i krčma, jejímž cílem je verbování špiónů. Třetí kategorií je cimbuří, tedy vylepšení obrany hradu. V neposlední řadě není záhodno zapomínat na udržování veřejného pořádku, což umožňují okrasné prvky.

Základny

Po dosažení 11 úrovně je možné postavit purkrabství. To nám umožňuje zakládat základny mimo náš hrad. Tyto základny můžeme mít až 3, přičemž stavba budov na jednotlivých základnách je omezena. Dalším omezením je nutnost zvolit jen dvě těžené suroviny. Ale i tak je zakládaní základen výhodné, jelikož na hradě dosahujeme plné výtěžnosti jen u tří budov pro danou surovinu. S každou další poté získáváme menší množství surovin.

Suroviny

Hra je postavena na třech surovinách a to dřevu, kameni a obilninách. Dřevo a kámen nám zajišťují dřevorubci a kamenolom. V pozdějších fázích můžeme zvýšit efektivitu stavbou pily atd. Kámen a dřevo je důležitou součástí při stavbě veškerých budov, rozšiřování hradu a obléhacích strojů. Obilniny získáváme z farem a jejich cílem je zajišťování dostatku potravy pro obyvatelstvo a armádu. Maximální množství surovin je dáno kapacitou skladu.

Zlaťáky

Nic není zadarmo a verbování armády, provádění špionáže, výdaje za převoz surovin nebo přemisťování jednotek pro útok něco stojí. Je tedy potřeba dbát, aby byla pokladna plná. Zlaťáky lze získávat za plnění úkolů, rabováním hradů loupeživých baronů, odražením nepřátelského útoku a zejména výběrem daní. Výběrčí daní není žádný svatoušek, proto je nutné dostatečně rychle vybrané zlaťaky zamknout v pokladně. A to ideálně nejpozději do poloviny doby, po jakou k výběru docházelo. Pokud dorazíme později, výběrčí si část daní ulije pro sebe, tedy pokud ho nepodplatíme rubíny.

Rubíny

V goodgame Empire slouží jako prémiová měna, za ní si lze pořizovat speciální předměty a urychlovat výstavbu budov či verbování vojsk. Rubíny lze získat koupí za reálné peníze, za splnění některých úkolů a aktivitou za bonus při každodenním přihlašování. Při koupi lze platbu provádět pomocí sms zprávy, kreditní kartou, bankovním převodem, dále pak službami Skrill, Paypal a Paysafecard.

War Thunder

Tato multiplayer hra v sobě kombinuje vzdušné a pozemní jednotky v podobě tanků, letadel a protivzdušných zbraní. Nadále je plánováno zakomponování plavidel a vytvoření uceleného bojiště. War Thunder obdobně jako konkurenční World of série, nabízí hráči nespočet bojové techniky světových velmocí.

Mahjong zdarma

Tato hra byla ve své domovině velice oblíbenou, avšak hranice Číny ve větším začala opouštět až začátkem 20. století, kdy prošla razantním zlehčením pravidel. Mahjong si zdarma dnes můžeme zahrát i díky online verzím na internetu.