Sdílet

Tweet

Goodgame Gangster

Goodgame Gangster

Vyrazit do ulic a ztropit pořádný rozruch by si dozajista dovolil člověk spíše v mladické nerozvážnosti. S věkem již přichází odpovědnost a jistá míra pokory. Přesto tato touha v našich myšlenkách může přetrvávat. O to s větším nadšením vítáme řadu akčních her, kde můžeme dát beztrestně prostor k vybouření destrukčních tužeb. Takže v tomto ohledu kritiky her nechápu, ony samotné rozhodně nejsou svárem problému, ty jsou zakořeněny v nás. To potom stačí člověku jakákoliv maličkost, aby sklouzl za hranu zákona. Za tu se díky Goodgame studiu můžeme podívat i v jejich povedeném dílku nazvaném prostě Gangster.

Protloukat se temnými uličkami velkoměsta není pro bezvýznamného gaunera nic snadného. Neustále oplétačky s muži zákona a ke všemu tu jsou mocnější hráči, kteří si dělají nárok na naši kořist. To se potom nedá divit, když nám přijde jako splněný sen pozvání místního kmotra. Ten potřebuje rozšířit své řady o schopné lidi, přičemž naše reputace ho dostatečně zaujala, aby nám svěřil testovací úkol. Jeho zdárné splnění nám otvírá dveře do úplně jiného světa. Již jsou pryč ty doby, kdy bylo potřeba se protloukat ze dne na den. Náhle máme zajištěn přísun spousty peněz na život v luxusu. To, že jde o krvavé peníze je jiná věc. Po tolika letech na ulicích jsme již otupěli natolik, že bez mrknutí oka přijímáme jakýkoliv úkol. Je-li potřeba zlikvidovat nepohodlného svědka, jsme zkrátka tou správnou volbou.

Kmotr si nás pro náš přístup velice oblíbil a často nás úkoluje ošemetnými záležitostmi k vyřízení. Mezi tyto horké mise se řadí i rozšíření impéria. Jednotlivé čtvrti jsou ovládány různými bossy. Křehká rovnováha naším příchodem bere za své. Ve jménu svého kmotra se pouštíme po stopě pobočníků toho konkurenčního. A ve chvíli, kdy se nám daří zlikvidovat pobočníky, se utkáváme i s bossem vedlejší čtvrti. Jeho tajemným zmizením vzroste sféra vlivu našeho chlebodárce, za což jsme samozřejmě štědře odměněni. Můžeme si dat za vydělané prostředky vylepšit schopnosti naší postavy před došlápnutím si na mocnější nepřátele. Goodgame Gangster nám tak přibližuje nelítostný svět odehrávajících se daleko za hranou zákona. Za hranou, za níž se v reálném životě jen stěží odvážíme vydat.

War Thunder

Tato multiplayer hra v sobě kombinuje vzdušné a pozemní jednotky v podobě tanků, letadel a protivzdušných zbraní. Nadále je plánováno zakomponování plavidel a vytvoření uceleného bojiště. War Thunder obdobně jako konkurenční World of série, nabízí hráči nespočet bojové techniky světových velmocí.

Mahjong zdarma

Tato hra byla ve své domovině velice oblíbenou, avšak hranice Číny ve větším začala opouštět až začátkem 20. století, kdy prošla razantním zlehčením pravidel. Mahjong si zdarma dnes můžeme zahrát i díky online verzím na internetu.