Sdílet

Tweet

Goodgame Galaxy

Goodgame Galaxy

Dnešní svět by někomu, kdo žil před sto lety připadal jak jiná planeta. A přitom je to stále ta stará známá Země, jíž z vesmíru vnímáme jakožto modrou planetu. Jenže neskutečný pokrok techniky se zdá za posledních sto let přímo nepředstavitelný. Dnes nás počítačové hry dokáží zasytit fantastickou grafikou a značný pokrok vývojáři podnikli i ve vyprávění příběhu. Kapitolou samu o sobě jsou posléze online hry. Ty v poslední době ve velkém ani nepotřebujeme instalovat, jen spustíme svůj prohlížeč a můžeme se ponořit do hraní. A to nám poté nic nebrání se cítit jako ten cestovatel v čase, jemuž naše doba připadá jak jiná planeta. Ve hrách totiž není vůbec žádným problémem se vydat až ke hvězdám. Tam nás např. vezme i Goodgame Galaxy.

Ve světě této hry již dávno zná lidstvo odpověď na otázku, zda jsme se vesmíru sami. A není až takovým překvapením, že odpověď je ne. Avšak svůj první kontakt si naši předkové dozajista představovali trochu jinak. Ve chvíli, kdy v daleké galaxii poprvé potkali vyspělou rasu Goroxů, slibovali si technologický pokrok díky spolupráci. Jenže to ještě netušili, že Goroxové jsou krvežízniví dobyvatelé. A právě v tento okamžik se do jejich hledáčku dostal nový cíl. Ve snaze ochránit Zemi a přilehlé kolonie bylo velitelství nuceno svést nelítostnou válku. Na jejím konci se podařilo Goroxy vytlačit, to však nijak nesnižuje jejich nebezpečnost. Další a další výpady jsou na denním pořádku. O bezpečnost se stará celá řada obranných stanic až na samém konci naší galaxie.

Velitelé těchto stanic svádějí každodenní boj o přežití. Není tedy příliš prostoru pro chyby. Hodně rychle se tak musíme seznámit s fungováním základny a vrhnout se do jejího plného zprovoznění. K tomu je potřeba vystavět těžební, obranné i obytné moduly. Až nyní máme dost prostředků začít stavět i útočné jednotky. Ty se budou náramně hodit k likvidaci všudypřítomných stanic Goroxů. A aby toho nebylo málo, s nepřátelskými úmysly se v těchto končinách pohybují i stanice konkurenčních aliancí. Goroxové velice záhy tak začínají být tím nejmenším problémem a ve snaze zvýšit své šance na přežití se taktéž začínáme poohlížet po nějaké silné alianci. Goodgame Galaxy je zkrátka v první řadě o soubojích reálných hráčů v netradičním prostředí nehostinného universa.

War Thunder

Tato multiplayer hra v sobě kombinuje vzdušné a pozemní jednotky v podobě tanků, letadel a protivzdušných zbraní. Nadále je plánováno zakomponování plavidel a vytvoření uceleného bojiště. War Thunder obdobně jako konkurenční World of série, nabízí hráči nespočet bojové techniky světových velmocí.

Mahjong zdarma

Tato hra byla ve své domovině velice oblíbenou, avšak hranice Číny ve větším začala opouštět až začátkem 20. století, kdy prošla razantním zlehčením pravidel. Mahjong si zdarma dnes můžeme zahrát i díky online verzím na internetu.