Sdílet

Tweet

Goodgame Big Farm

Goodgame Big farm

Moderní technologie nám připravili nejeden způsob, jak se zabavit. Masivní nástup online her nám nabízí možnost se vydat na bájná dobrodružství i se účastnit epických bitev. Jistým paradoxem pak je styl her, které si vybíráme. Kolikrát to jsou totiž simulace nějakého povolání, jímž by jsme v reálném životě pohrdli. Ale o to je pro nás zábavnější si to odzkoušet právě v tom virtuálním světě. Simy jsou vděčným tématem i Goodgame studia. To zpracovalo hned několik zajímavých povolání do podoby hry. Dozajista nejhranější z nich se stala Big Farm. Jak název vypovídá, v této hře se vydáváme na venkov, abychom se starali o chátrající rodinnou usedlost. A teď se přiznejte, koho by to napadlo v reálném životě se vzdát pohodlného městského života. Moc nás asi není, co?

Ale zpět k tématu farmářské hry. Strýček George se dlouhá léta o farmu staral a také ji dovedl k renomé v širokém okolí. Jenže poslední dva, tři roky mu již docházejí síly, což se podepsalo na výnosech farmy. Ta upadá a jedinou možností, jak zachovat její plný chod je nová krev. Někdo se bude muset ujmout jejího řízení místo George. Tato povinnost po dlouhé úvaze připadá právě na nás. Sice o vedení zemědělské usedlosti nemáme páru, ale to se dá dohnat pílí. Na všechno ostatní tu jsou ochotní sousedé, co neváhají přispěchat s dobrou radou, když je zapotřebí. Brzy se nám tak daří pochopit základy a můžeme se pustit do setby prvních plodin.

Velice rychle následuje pořízení slepic a dalšího dobytka. Ve chvíli, kdy sklízíme svou první pšenici, již můžeme začít spekulovat, jak s ní naložíme. Je jen na nás, zda se rozhodneme plodiny prodávat či raději postavíme mlýn k jejich dalšímu zpracování. Goodgame Big Farm nám v tomto ohledu nabízí nejednu možnost, jakým směrem se rozhodneme svou farmu vést. Při každém rozhodnutí je však potřeba brát zřetel i na pohodlí zaměstnanců. Jen spokojený zaměstnanec pracuje na plno. Pokud se na naší farmě nebudou cítit v bezpečí, nenabídneme jim dostatek kulturního vyžití a ubytovacích prostor, promítne se to na jejich efektivitě. Tímto způsobem tak hra dostává další strategický prvek, s nímž je při rozhodování, co postavíme nutno počítat.

War Thunder

Tato multiplayer hra v sobě kombinuje vzdušné a pozemní jednotky v podobě tanků, letadel a protivzdušných zbraní. Nadále je plánováno zakomponování plavidel a vytvoření uceleného bojiště. War Thunder obdobně jako konkurenční World of série, nabízí hráči nespočet bojové techniky světových velmocí.

Mahjong zdarma

Tato hra byla ve své domovině velice oblíbenou, avšak hranice Číny ve větším začala opouštět až začátkem 20. století, kdy prošla razantním zlehčením pravidel. Mahjong si zdarma dnes můžeme zahrát i díky online verzím na internetu.